Społeczność Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej aktywnie uczestniczy w różnych formach wsparcia obywateli Ukrainy – obecnie objętej działaniami wojennymi:

1. Zorganizowano zbiórkę środków finansowych, z których część została przekazana do koordynatora pomocy humanitarnej przy Urzędzie Gminy Leżajsk;
  2. Za część środków zakupiono materiały higieniczne i opatrunkowe, które przekazano na tereny Ukrainy za pomocą transportu humanitarnego Fundacji Caritas;
  3. Zakupiono produkty żywnościowe dla uchodźców z Ukrainy przebywających czasowo w Brzózie Królewskiej;
  4. Uczniowie klas ósmych i siódmych przynieśli produkty żywnościowe, artykuły higieniczne i materiały opatrunkowe – wszystko przekazano mieszkańcom Jaworowa na Ukrainie.

W naszym przyszkolnym Schronisku Młodzieżowym „Jutrzenka” zatrzymują się na nocleg grupy uchodźców wyjeżdżających do Francji, Hiszpanii oraz innych państw europejskich. Cenią oni sobie spokojny dach nad głową, ciepły posiłek przygotowany przez panie pracujące w kuchni.

Nasi uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i Dyrekcja okazują wielkie serca swoim sąsiadom ze wschodu.

DZIĘKUJEMY!