Szkolne Koło Wolontariatu
składa serdeczne podziękowania
Uczniom i ich Rodzicom,
Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom
Szkoły Podstawowej w Brzózie Królewskiej
za wsparcie przeprowadzonej w dniach 23 i 24 stycznia zbiórki finansowej.

Zebrano kwotę 2136 zł i 10 €,
która została przekazana na leczenie i rehabilitację

p. Krzysztofa Taraska

zmagającego się z nowotworem mózgu – glejakiem.

Społeczność Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej aktywnie uczestniczy w różnych formach wsparcia obywateli Ukrainy – obecnie objętej działaniami wojennymi:

  1. Zorganizowano zbiórkę środków finansowych, z których część została przekazana do koordynatora pomocy humanitarnej przy Urzędzie Gminy Leżajsk;
  2. Za część środków zakupiono materiały higieniczne i opatrunkowe, które przekazano na tereny Ukrainy za pomocą transportu humanitarnego Fundacji Caritas;
  3. Zakupiono produkty żywnościowe dla uchodźców z Ukrainy przebywających czasowo w Brzózie Królewskiej;
  4. Uczniowie klas ósmych i siódmych przynieśli produkty żywnościowe, artykuły higieniczne i materiały opatrunkowe – wszystko przekazano mieszkańcom Jaworowa na Ukrainie.

W naszym przyszkolnym Schronisku Młodzieżowym „Jutrzenka” zatrzymują się na nocleg grupy uchodźców wyjeżdżających do Francji, Hiszpanii oraz innych państw europejskich. Cenią oni sobie spokojny dach nad głową, ciepły posiłek przygotowany przez panie pracujące w kuchni.

Nasi uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i Dyrekcja okazują wielkie serca swoim sąsiadom ze wschodu.

DZIĘKUJEMY!

Więcej zdjęć

W dniu dzisiejszym obchodzimy 100-letnią rocznicę urodzin Jana Pawła II - Wielkiego Polaka, Papieża, Patrona Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej.

Z tej okazji zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pt. "Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie" pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. 

Zasady uczestnictwa:

  1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z powiatu leżajskiego.
  2. Uczestnicy konkursu mogą wziąć udział w jednej z następujących kategorii:

- klasy IV - VI

  • praca plastyczna wykonana dowolną techniką o wymiarze A3 dotycząca dowolnych wydarzeń z życia Papieża;

- klasy VII - VIII

  • album - zawierający elementy literackie, (np. daty, miejsca, wydarzenie, ważne wypowiedzi) oraz plastyczne dotyczący wybranej pielgrzymki Papieża do Polski;
  • list do św. Jana Pawła II, w którym autor ukaże ponadczasowość nauczania św. Jana Pawła II.

Zachęcamy również do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji maska z cytatem Jana Pawła II. Należy zaprojektować swoją maskę z cytatem, zrobić sobie w niej zdjęcie, a później przesłać pod wskazany adres. Wybrane prace zostaną przekazane do organizatora: Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie.

Prace należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do końca maja 2020 roku.

Przez cały czas prowadzona jest w naszej szkole akcja „Nakrętka dla Karola”. Zachęcamy więc wszystkich do odkręcania plastikowych nakrętek od butelek. Zebrane nakrętki należy przynieść do szkoły. Uczniowie otrzymają dodatkowe punkty z zachowania, a jednocześnie przyczynią się do ochrony środowiska, dzięki segregacji odpadów, a przede wszystkim wspomogą Karolka w jego trudnej walce o lepsze i dogodniejsze życie.

ZABIERZ SIĘ ZA ODKRĘCANIE!

W grudniu w szkole została przeprowadzona akcja zbiórki drobnych monet w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Za pośrednictwem Poczty Polskiej drobne monety zostały przekazane do Towarzystwa Nasz Dom w Warszawie, które wspiera dzieci wychowujące się w rodzinnych domach dziecka.

Wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji serdecznie dziękujemy!

Tradycją naszej szkoły jest odwiedzanie przez uczniów w okresie przedświątecznym osób chorych, samotnych. W grudniu członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu udali się do DPS w Brzózie Królewskiej, gdzie z uśmiechem na twarzy przekazali każdemu z mieszkańców świąteczne życzenia i własnoręcznie wykonane upominki.

W grudniu zorganizowano dobroczynną akcję na rzecz potrzebujących mieszkańców Kosowa. W akcji wzięło udział wiele instytucji Gminy Leżajsk. Zebrane środki trafią do potrzebujących osób, a w szczególności dzieci z kosowskich szkół, za pośrednictwem delegacji Gminy Leżajsk.

W grudniu zorganizowano dobroczynną zbiórkę środków pieniężnych na leczenie i rehabilitację 13-letniego mieszkańca Brzózy Królewskiej Tymoteusza Jarmuziewicza. Przed zakończeniem akcji chłopiec zmarł, jednakże zebraną kwotę postanowiono przekazać rodzinie na pokrycie bieżących wydatków związanych z pogrzebem oraz


remontem domu. 

Wolontariusze naszej szkoły zorganizowali zbiórkę makulatury, ze sprzedaży której jest finansowana budowa studni w Afryce. W wielu rejonach tego kontynentu wciąż brakuje dostępu do pitnej wody. Nasza społeczność szkolna bardzo aktywnie włączyła się w organizowaną akcję.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!