Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej.
Data publikacji strony internetowej: 20.03.2019 r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 28.03.2021 r.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie sporządzono dnia: 17.03.2024 r.
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki. Użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab. Do wyszukiwarki można się przenieść za pomocą skrótu.
Mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści
Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące oraz nie korzystające z technologii asystujących:
– zmiana wielkości czcionki
– zmiana kontrastu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt.
Osobą kontaktową jest Dyrektor Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 17 240 12 12
Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Link do strony Rzecznika Praw Obywatelskich
Dostępność architektoniczna
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej mieści się w budynkach: „A”, „B” (szkoła podstawowa), „C” (kuchnia i stołówka), „D” (hala sportowa, zaplecze sportowe, schronisko młodzieżowe „Jutrzenka”) oraz „E” (przedszkole), połączonych wewnętrznymi korytarzami.
Miejsca parkingowe: obok budynku Zespołu Szkół znajduje się parking, na którym nie ma wyznaczonego miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych.
Dostępność wejścia: budynki Zespołu Szkół są piętrowe (za wyjątkiem budynku „C”) i posiadają ogółem 6 wejść. Tylko wejście główne (budynek „B”) jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wejście to jest wyposażone w podjazd i posiada poręcze. Pozostałe wejścia posiadają schody i nie są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Na poziomie „0” na prawo od wejścia głównego znajduje się sekretariat szkoły.
Opis dostępności korytarzy, schodów, wind: dostępność budynku nie została zaprojektowana z uwzględnieniem wymogów i przepisów zapewniających bezkolizyjne poruszanie się osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Dostęp do pięter, piwnicy (za wyjątkiem budynku przedszkola gdzie znajduje się winda) oraz hali i sali gimnastycznej nie spełnia wymogów dostępności dla niepełnosprawnych. Różnice poziomów występują przy wejściach do budynków oraz w wewnętrznych łącznikach między budynkami „A” i „B” oraz „C” i „D”.
Na parterze i piętrze budynku „B” znajduje się oddzielny sanitariat przystosowany do potrzeb niepełnosprawnych dostępny z korytarza głównego, wyposażony w uchwyty i poręcze uwzględniające potrzeby inwalidów.
Drogi ewakuacyjne, rozpatrując poziom parteru budynków Zespołu Szkół, spełniają wymagania warunków technicznych pod względem długości przejść i dojść pożarowych, szerokości i wysokości dróg ewakuacyjnych jak i kierunków otwierania drzwi.
Zgodnie z art. 20a ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych osoba niepełnosprawna ma prawo wstępu z psem asystującym do budynku szkoły, jeżeli ten posiada uprząż, szczepienie i certyfikat (potwierdzający status psa asystującego, art. 20b ustawy).
W budynkach zastosowano oświetlenie awaryjne ewakuacyjne oraz fluorescencyjne oznakowania ewakuacji dróg i wyjść, wewnątrz znajduje się plan obiektu.
Zespół Szkół nie posiada oznaczeń w alfabecie Braille’a oraz tłumacza języka migowego.