W dniu dzisiejszym obchodzimy 100-letnią rocznicę urodzin Jana Pawła II - Wielkiego Polaka, Papieża, Patrona Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej.

Z tej okazji zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II pt. "Z Janem Pawłem II w Trzecie Tysiąclecie" pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Zasady uczestnictwa:

1. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z powiatu leżajskiego.
  2. Uczestnicy konkursu mogą wziąć udział w jednej z następujących kategorii:

- klasy IV - VI

• praca plastyczna wykonana dowolną techniką o wymiarze A3 dotycząca dowolnych wydarzeń z życia Papieża;

- klasy VII - VIII

• album - zawierający elementy literackie, (np. daty, miejsca, wydarzenie, ważne wypowiedzi) oraz plastyczne dotyczący wybranej pielgrzymki Papieża do Polski;
  • list do św. Jana Pawła II, w którym autor ukaże ponadczasowość nauczania św. Jana Pawła II.

Zachęcamy również do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji maska z cytatem Jana Pawła II. Należy zaprojektować swoją maskę z cytatem, zrobić sobie w niej zdjęcie, a później przesłać pod wskazany adres. Wybrane prace zostaną przekazane do organizatora: Instytutu Dialogu Międzykulturowego w Krakowie.

Prace należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do końca maja 2020 roku.