Drodzy Rodzice i Dzieci!

Uczestnicy, Przyjaciele i Sympatycy "Góry Grosza"!

Przyczyniliście się do pomocy dzieciom w całej Polsce.

Wrzucając grosz do grosza wspólnie udało nam się zebrać i przekazać 417 zł.

Serdecznie dziękujemy!

Drodzy Rodzice i Dzieci!

Uczestnicy, Przyjaciele i Sympatycy "Góry Grosza"!

Przyczyniliście się do pomocy dzieciom w całej Polsce.

Wrzucając grosz do grosza wspólnie udało nam się zebrać i przekazać 417zł.

Serdecznie dziękujemy!

W ramach kampanii społecznej "Szkoły pełne talentów" wspólnie zebraliśmy ponad tysiąc talenciaków, które wymieniliśmy na nagrody dla wszystkich grup przedszkolnych.

Dziękujemy!

Po długiej i mroźnej zimie w końcu powitaliśmy wiosnę!
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca wszystkie grupy przeszły kolorowym korowodem nad pobliską rzekę, by ostatecznie pożegnać Marzannę- zimową pannę.
Było kolorowo, głośno i wesoło. Przedszkolaki śpiewały piosenki o wiośnie, recytowały znane wierszyki. 
Mamy nadzieję, że wiosna posłucha Dzieci i w końcu zagości u nas na dobre!

Więcej zdjęć

W bieżącym roku szkolnym wszystkie grupy zerówek z naszego przedszkola przystąpiły do programu edukacyjnego Planety Energii, który skupia się na zagadnieniach związanych z poznawaniem i ochroną polskiej przyrody. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była bioróżnorodność wodna. Głównym celem dydaktycznym było zapoznanie dzieci z bogactwem bioróżnorodności obszarów podmokłych, ze szczególnym uwzględnieniem naturalnych ekosystemów wodnych Polski. Nowe treści przybliżyły najmłodszym tematykę związaną z życiem rzek, jezior, torfowisk oraz Morza Bałtyckiego. W celu zaobserwowania wodnych, rodzimych gatunków zwierząt i roślin, wspólnie udaliśmy się nad pobliski zalew. Dzięki filmom edukacyjnym oraz wykonanym zadaniom, dzieci dowiedziały się w jaki sposób każdy z nas może pomagać zwierzętom i roślinom, które żyją tuż obok nas.
W ramach wyróżnienia otrzymaliśmy od Planety Energii pakiet bioróżnorodny, który zawiera karmniki, budki lęgowe, budkę dla nietoperza, hotele dla owadów, domek dla jeża oraz nasiona łąki kwietnej. Dzieci z radością i zaangażowaniem pomagały złożyć wszystko w całość. Wygrany pakiet zostanie rozmieszczony w bliskim sąsiedztwie ogrodu przedszkolnego. Mamy nadzieję, że wraz z nadejściem wiosny, w budkach zamieszkają lokatorzy.
Dziękujemy Planecie Energii za cenne wiadomości.

Więcej zdjęć

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co nie miara!”

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, balowy wystrój sali i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci w przedszkolu 25.01.2024r. podczas balu karnawałowego, prowadzonego przez Animatorów. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje, czerpiąc przy tym mnóstwo radości. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, które spędziły czas w miłej, bajecznej atmosferze. Wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy, a kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Trzeba przyznać, że będzie co wspominać. 
Dziękujemy wspaniałym Animatorom za uświetnienie imprezy. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Więcej zdjęć

Z serduszkiem moim małym
dziś do Was przychodzę.
Życzenia płyną dźwięczne, 
dzień nieco Wam osłodzę.
Zdrowia i siły Wam życzę,
by wędrować razem w nieznane,
by budować cudowne wspomnienia,
takie Nasze, niezapomniane.
Radości i pięknego uśmiechu,
który koi smutki wszelkie.
Bo od Was bije dobroć,
a serca macie wielkie.
Dziękuję Wam za wszystko,
co dla mnie robicie.
Bez Was, drodzy Dziadkowie
smutne byłoby życie.

Więcej zdjęć

Chociaż Mikołajki już za nami, a Święta tuż, tuż… My jeszcze żyjemy wspomnieniami!

6 grudnia w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,magiczny świat Świętego Mikołaja ”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak mali pomocnicy Św. Mikołaja z uśmiechem na twarzy obdarzone prezentami podziękowały wierszem, tańcem i piosenką. 

Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok! 

Więcej zdjęć

Grupa ,,Stokrotki" z naszego przedszkola wzięła udział w Ogólnopolskim konkursie piosenki przedszkolnej ,,Co przyniesie jesień?''
Wśród kilkudziesięciu prezentacji z całej Polski nasze przedszkolaki zdobyły 1 miejsce. Ocena dotyczyła ogólnego wrażenia artystycznego oraz umiejętności wokalnych dzieci.
Brawo dla naszych małych artystów!!!

W miniony piątek 24.11.2023 r. w naszym Przedszkolu odbyła się Zabawa andrzejkowa. Jedna z najbardziej lubianych przez dzieci imprez w Kalendarzu Przedszkola. Tańcom towarzyszyły zabawy i wróżby, które poprowadziły sympatyczne czarownice oraz czarodziej. Wróżby cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ miały za zadanie przepowiedzieć przyszłość. Lista andrzejkowych wróżb jest bardzo długa, jednak u nas nie zabrakło tych najpopularniejszych: wróżenie z butów czy wosku. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć oprawy muzycznej.
Dziękujemy Szkole Muzycznej MAESTRO Leżajsk oraz Animatorom za uświetnienie naszej zabawy.

Więcej zdjęć

Zbliża się ulubione święto każdego dziecka - Mikołajki.

Jednak nie wszystkie dzieci tego dnia są równie radosne i zadowolone z upominków.
Dlatego nasze Przedszkole postanowiło pomóc Stowarzyszeniu "Czynimy Radość Pomagając" z Przeworska w przeprowadzeniu zbiórki słodyczy do paczek mikołajkowych dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych.
Zachęcamy Dzieci i Rodziców do włączenia się w zbiórkę słodkości. Chętni mogą przynieść słodycze z długim terminem ważności, np. czekolady, batony, cukierki, soczki, czekoladowe mikołaje, żelki, itp.
Zbiórka trwa do 30.11.2023 r. W głównym holu naszego Przedszkola umieszczone zostało pudełko, do którego można składać darowizny.
 
Zachęcamy i zapraszamy do włączenia się do tego wspaniałego społecznego i charytatywnego wydarzenia, gdzie każdy będzie mógł poczuć się jak Święty Mikołaj.
 
Pamiętajmy - DOBRO POWRACA!