21 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Razem chrońmy Ziemię”. W jej przebieg zaangażowani byli uczniowie wszystkich klas I-VIII. Przygotowali oni ekologiczny pokaz mody. Piękne, pomysłowe stroje wykonano z odpadów. W en sposób chcieliśmy zwrócić uwagę na problem zwiększającej się ilości odpadów i sposobów ich ponownego wykorzystania. W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łącza, się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi. Każdy człowiek potrzebuje zakątka przyrody, w którym odradza swoje siły życiowe, słuchając muzyki lasu, wiosennego śpiewu słowika i patrząc na powrót bocianów do gniazd. Przyroda uczy nas cieszyć się życiem.

Dziś, apelujemy do wszystkich: dbajmy o naszą planetę, nie zaśmiecajmy jej, nie płoszmy zwierząt, ani nie niszczmy roślin!

Tylko RAZEM możemy ochronić Ziemię! Obecnie nasza planeta boryka się z wieloma problemami takimi jak: globalne ocieplenie klimatu, dziura ozonowa, smog, kwaśne opady, zanieczyszczenie wody, powietrza i gleby. Ogromnym problemem jest też wszechobecny plastik. Problem zanieczyszczenia środowiska plastikiem dotyczy nas wszystkich, dlatego też wszyscy ponosimy za niego odpowiedzialność – jako jednostki, ale też jako wspólnota.
Tylko RAZEM możemy ochronić Ziemię!

Na terenie naszej szkoły od wielu lat prowadzimy akcje, których celem jest rozwijanie świadomości i nawyków proekologicznych. Zbieramy nakrętki, które są przekazywane na cele charytatywne, baterie, makulaturę, na budowę studni w Kamerunie, ponadto organizujemy wycieczki i spotkania z ludźmi bezpośrednio związanymi z przyrodą.

Obchody Dnia Ziemi poprzedził Szkolny Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Razem chrońmy Ziemię”. 20 kwietnia uczniowie klas IV-VIII zmagali się quizem o tematyce ekologicznej.

Wyłoniono laureatów.

• I miejsce w Szkolnym Quizie Ekologicznym „Razem chrońmy Ziemię” klas IV zajął Jan Składzień z klasa IV b,
  • I miejsce w Szkolnym Quizie Ekologicznym „Razem chrońmy Ziemię” klas V zajął Micha Lipiński z klasy Vb,
  • I miejsce w Szkolnym Quizie Ekologicznym „Razem chrońmy Ziemię” klas VI zajął Radosław Niemczyk z klasy VIb,
  • I miejsce w Szkolnym Quizie Ekologicznym „Razem chrońmy Ziemię” klas VII zajął Piotr Wiśniowski z klasy VII b,
  • I miejsce w Szkolnym Quizie Ekologicznym „Razem chrońmy Ziemię” klas VIII zajęła Hanna Składzień z klasy VIIIa.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe. Gratulujemy.