W dniu 2.12.2022 r. odbyło się w MCK w Leżajsku podsumowanie konkursu ekologicznego „Z ekologią na ty”. Uczniowie klas I-III wykonywali plakaty promujące znaczenie środowiska naturalnego oraz ograniczanie produkcji odpadów. Natomiast uczniowie klas IV-VI projektowali i wykonywali przedmiot użytkowy lub zabawkę z odpadów. Pojęcie recyklingu rozumieją już chyba niemal wszyscy. Obecnie coraz częściej do naszej świadomości dociera kolejne - upcykling. To właśnie dzięki niemu odpad nie tylko zyskuje nową wartość oraz użyteczność, ale staje się niepowtarzalnym rękodziełem. Takie dzieła sztuki z odpadów mogliśmy podziwiać w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Ich kreatywność i pomysłowość zyskała uznanie komisji konkursowej.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły to:

• Kamila Tubiak klasa III a - I miejsce w kategorii plakat.
  • Wiktoria Dudek klasa VI b oraz Filit Baj klasa IV a otrzymali - wyróżnienie w kategorii przedmiot użytkowy
  • Zuzanna Nycz klasa IV b - II miejsce w kategorii przedmiot użytkowy
  • Oskar Miazga klasa IV b - I miejsce w kategorii przedmiot użytkowy.

Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wspaniałe nagrody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.