- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 205
Ekscytujące gry w języku niemieckim to najlepszy sposób na zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych. W ramach ogólnopolskiego projektu Deutsch Plus, którego patronat objęła ambasada Niemiec w Polsce, Goethe Institut Warschau udostępnił nam na trzy tygodnie Spielebox, pakiet gier. Z pomocą planszówek i kart obrazkowych uczniowie ćwiczyli komunikację i gramatykę w języku niemieckim. Gry były świetną okazją do integracji, pracy zespołowej, wdrażania zasad fair-play, utrwalania i poznawania słówek oraz zwrotów w języku niemieckim. Serdecznie dziękujemy Goethe Institut w Warszawie.
![]() |
![]() |
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 164
W naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Mistrz Tabliczki Mnożenia”. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, którzy zmierzyli się z przykładami sprawdzającymi szybkość i poprawność obliczeń. Oceniana była zarówno poprawność wyników, jak i czas ich wykonania. Atmosfera była pełna emocji, a rywalizacja – niezwykle wyrównana. 21 listopada odbył się trzeci etap, gdzie udało się wyłonić naszych szkolnych mistrzów tabliczki mnożenia:
I miejsce: Milena Łętowska, Mikołaj Sieńko
II miejsce: Natalia Kiełbowicz
Wyróżnienie: Dominka Maczała, Maja Wawrzaszek, Filip Muskus
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do utrwalania tabliczki mnożenia, bo za rok kolejna edycja.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 117
5 grudnia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – Święty Mikołaj! Od rana na korytarzach panowała radosna atmosfera, a uczniowie z uśmiechem wypatrywali czerwonego płaszcza i dźwięku mikołajkowych dzwoneczków.
Uczniowie klas drugich zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Elfy Mikołaja na chorobowym”. Wyjątkowa sceneria, piękne kostiumy i doskonała gra aktorska przeniosła nas na moment do fabryki św. Mikołaja. Po części artystycznej nasz Święty rozdał prezenty wszystkim dzieciom z młodszych klas. Radości było co niemiara!
To był dzień pełen uśmiechu, życzliwości i świątecznej magii, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 101
W dniu 26 listopada 2025 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Szymon Szczęch, Kacper Wiatr oraz Jan Składzień wzięła udział w powiatowym konkursie „CyberHero” w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku. Uczniowie rozwiązywali dwuetapowy test wiadomości dotyczący zagadnień bezpieczeństwa w sieci jak i treści ogólno-informatycznych. Najwyżej spośród naszych reprezentantów uplasował się Kacper Wiatr zajmując trzecie miejsce.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 96
W Komendzie Powiatowej Policji w Leżajsku odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,Bezpieczne Wakacje 2025", którego celem było promowanie zasad bezpiecznego wypoczynku wśród dzieci i młodzieży. Z dumą informujemy, że trzecie miejsce w kategorii wiekowej 13-15 lat zajęła Aleksandra Krzyżak a wyróżnienie Oskar Drozd i Hubert Grabarz.
Serdecznie gratulujemy!
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 109
gdyż
uczennica klasy VIII b - Natalia Koguc zajęła I miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim, pt. „Strofy o Ojczyźnie”, który odbył się dnia 24 listopada 2025 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kraczkowej. Natalia zaprezentowała wiersz Mariana Hemara „Testament Chopina” i w kategorii „starsi uczniowie z klas VII i VIII” była bezkonkurencyjna. W kategorii „młodsi uczniowie z klas IV- VI” reprezentowała naszą szkołę uczennica klasy IV b Alicja Krudysz.
Cieszymy się z sukcesu Natalii i gratulujemy nauczycielom p. Renacie Szpyrce i p. Marcie Marzęciak-Wiatr.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 97
W ostatnim tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli okazję wybrać się na wyjątkową wystawę prac osób niepełnosprawnych, która była prezentowana w Domu Kultury w Brzózie Królewskiej. To wydarzenie było nie tylko okazją do podziwiania pięknych i inspirujących dzieł, ale także ważnym symbolem integracji i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 105
Uczniowie z klasy VIII A dołączyli do międzynarodowego projektu eTwinning „Mein Traumland”. W projekcie uczestniczą szkoły z różnych części Europy - z Niemiec, Grecji, Włoch, Turcji, Czech i Polski. Podczas realizacji zadań na platformie TwinSpace uczniowie wspólnie z rówieśnikami z europejskich szkół będą tworzyć fikcyjne idealne kraje, które odzwierciedlają ich wartości, marzenia i wizje lepszego świata. Przedstawią również kraj, w którym mieszkają i poznają te, w których mieszkają ich koledzy. Efektem końcowym projektu będzie interaktywny e-book „Unser Traumland” – językowa i kulturowa podróż po Europie.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 120
W piątek 7 listopada cała społeczność szkolna wspólnie uczciła Narodowe Święto Niepodległości. Młodzi artyści zaangażowani w przygotowanie montażu słowno-muzycznego poprzez swoją pracę, talent aktorski i włożone serce pokazali ogromną wdzięczność narodu polskiego za odzyskaną wolność. Uczniowie zaprezentowali drogę naszego państwa do niepodległości poprzez recytację wierszy, śpiew pieśni patriotycznych oraz tańcząc "Poloneza". W ten sposób okazali ogromną miłość do ojczyzny, która powinna na stałe gościć w sercach Polaków, gdyż cena za suwerenność jest ogromna, często naznaczona utratą życia. Podniosły charakter uroczystości wprowadził słuchaczy w chwilę refleksji i zadumy, a przede wszystkim przypomniał o najważniejszych wartościach takich jak wolność, odwaga, suwerenność, czyli niepodległość.
W tym dniu odśpiewaliśmy wspólnie "Mazurka Dąbrowskiego" biorąc udział w Ogólnopolskiej akcji MEN "Szkoła do hymnu". #SzkołaDoHymnu
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 70
W dniu 06.11.2025 r. w Szkole Podstawowej im. S. Wyszyńskiego w Starym Mieście odbył się konkurs recytatorski zatytułowany „Jesienne rytmy”, w którym udział wzięli uczniowie klas 1-3. Wydarzenie to było okazją do zaprezentowania pięknych utworów poetyckich o tematyce jesiennej, pełnej radości, barw i ukazujących piękno polskiej przyrody jesienią.
Komisja konkursowa oceniała dobór repertuaru i jego interpretację, dykcję, poprawność językową oraz ogólne wrażenie artystyczne.
Wszyscy uczestnicy wykazali się niezwykłym talentem, wspaniałą interpretacją i zaangażowaniem. Ich występy dostarczyły słuchającym wielu wzruszeń i radości.
Naszą szkołę reprezentowało pięciu uczniów. Błażej Franus z klasy I b wierszem Stanisława Pagaczewskiego „Odlot szpaków” wywalczył I miejsce. Zuzanna Jabłońska z klasy I a utworem Doroty Gellner „Grzybobranie” oraz Borys Rupar z klasy IIa wierszem Jerzego Kirsta „Rudy wiersz” zdobyli wyróżnienia.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
- Szczegóły
- Kategoria: Aktualności
- Odsłony: 120
Uczniowie Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej wraz z nauczycielami, uczcili w ciszy oraz modlitwie osoby szczególnie zasłużone dla naszej miejscowości.
Zapalili znicze przed pomnikiem Katarzyny i Sebastiana Kazaków, którzy oddali życie za swoich żydowskich braci oraz w wielu miejscach ważnych dla nas wszystkich.


