Dnia 24 i 25 października uczniowie klas szóstych odbyli wycieczkę do stolicy Polski.
Pierwszego dnia mieli możliwość poznać historię oraz podziwiać piękno Pałacu w Belwederze, w którym urzędował Naczelnik Państwa Józef Piłsudski, a później jako minister spraw wojskowych zajmował budynek, aż do swojej śmierci. Obecnie w rezydencji znajdują się bogate zbiory tj. pamiątkowe medale, dokumenty, fotografie, gobeliny, podobizny i karykatury oraz zrekonstruowany gabinet, salonik i pokój adiutanta, a także inne pamiątki po Marszałku Piłsudskim. Zwiedzanie mogło odbyć się tylko i wyłącznie po przejściu szczegółowej kontroli przeprowadzonej przez członków Służby Ochrony Państwa.
W godzinach południowych uczniowie udali się na krótki spacer wokół Zamku Królewskiego w Warszawie. Podziwiali najważniejsze zabytki rynku głównego: Kolumnę Zygmunta, Warszawską Syrenkę, dzwon na Kanonii odlany przez Daniela Thyma, a przede wszystkim piękno zabytkowych kamieniczek.
Kolejnym punktem wycieczki był Pałac w Wilanowie, w którym uczniowie mieli okazję wysłuchać historii oraz ciekawostek z życia króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki oraz podziwiać komnaty króla i królowej. Następnie uczestniczyli w warsztatach mincerskich pt. „Dobry żart tymfa wart”, podczas których poznali ciekawostki o historii i funkcjonowaniu pieniądza w dawnych czasach i obecnie. Samodzielnie wytworzyli monetę królewską. Zwieńczeniem pierwszego dnia był pobyt w przepięknie ozdobionych Królewskich Ogrodach Światła. Wszyscy z zachwytem obejrzeli tę wspaniałą plenerową wystawę wzbogaconą o muzyczne animacje.
Po dniu pełnym wrażeń uczniowie spędzili noc w hotelu Noclegi Stadion, tuż obok PGE Narodowego, dlatego też następnego dnia udali się tam spacerkiem. Zwiedzili stadion według bardzo atrakcyjnej trasy „W centrum wydarzeń”. Poznali tajniki zachwycającego obiektu sportowego oraz zasady jego funkcjonowania i sposoby osiągania zysków.
Ważną atrakcją tego dnia był również przejazd metrem, dla prawie wszystkich uczniów pierwszy raz w życiu. Korzystając z podziemnej komunikacji uczniowie udali się do Pałacu Kultury i Nauki, który zachwycił ich swoim pięknem, tym bardziej, że część wieży efektownie kryła się za mgłą.
Ostatnim punktem programu była wizyta na Lotnisku Chopina w Warszawie – największym lotnisku w Polsce. Uczniowie poznali sposób funkcjonowania urzędu celno-skarbowego oraz specyfikę pracy celników oraz służby granicznej. Poznali też listę rzeczy, które często są nielegalnie przewożone i podlegają karze za przemyt. Uczniowie prześwietlając różne bagaże sami określali podejrzane w nich przedmioty. Na koniec obserwowali kilka przylotów i odlotów z tarasu widokowego, po czym zmęczeni wrócili do domu.
Wycieczka dostarczyła uczniom wielu nowych doświadczeń, informacji, a przed wszystkim niezapomnianych wrażeń i emocji. Nad ich bezpieczeństwem czuwali: p. A. Rogala, p. G. Stopyra i p. E. Śliwa.