„Dziś miano ucznia
z dumą przyjmuję.
Pilnie się uczyć
uroczyście ślubuję!”

10 października miało miejsce najważniejsze wydarzenie w życiu Pierwszoklasisty, a mianowicie Pasowanie na Ucznia. Uczniowie ubrani na galowo z biretami na głowie w obecności Dyrekcji, Nauczycieli oraz swoich Najbliższych rozpoczęli swój pierwszy „poważny” występ w murach szkoły. W części artystycznej szczególny gość uroczystości – Wróżka - zaprosiła dzieci w podróż do czterech krain (śpiewu, pracy, miłości, mądrości), a nasi Pierwszoklasiści mogli zaprezentować, co potrafią oraz ile zdążyli się nauczyć. Następnie uczniowie przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania „magicznym” ołówkiem.
Po części „oficjalnej” uczniowie udali się do swoich klas, gdzie czekały na nich upominki oraz słodki poczęstunek, który przygotowali Rodzice.
Naszym Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów oraz radości ze zdobywanej wiedzy. smile

Więcej zdjęć