Konkurs został zorganizowany przez Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie we współpracy z Europe Direct Rzeszów.

Do etapu szkolnego przystąpili uczniowie klas 7 i 8 pod opieką nauczycielki historii pani Katarzyny Majkut. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prac pisemnych na tematy wyznaczone przez organizatorów, rozwiązanie krzyżówek oraz napisanie recenzji audycji i filmów. Wiedza, którą mieli się wykazać uczestnicy konkursu, to: Rzeczypospolita w XVI w., Autonomia Galicyjska, Unia Europejska oraz Parlament Europejski.

Trzech uczniów doskonale poradziło sobie z zadaniem i znalazło się w sześćdziesiątce finalistów! Byli to: Alicja Wikiera, Radosław Niemczyk oraz Mateusz Rogowski.
W finałowym etapie, który odbył się w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wymienieni uczniowie napisali również test z wiedzy obejmującej powyższe tematy.

W finale, wyróżnienie oraz tytuł finalisty otrzymał Mateusz Rogowski z klasy 7a natomiast Radosław Niemczyk zakończył zmagania z tytułem finalisty. Ostateczne podsumowanie konkursu odbędzie się podczas uroczystej gali finałowej 9 maja 2024 r. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w  Rzeszowie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.

Więcej zdjęć