W dniu 12.04 uczniowie klasy 4b udali się do Leżajska, aby lepiej zrozumieć pracę i zaangażowanie służb mundurowych w naszym powiecie. Dbanie o swoje bezpieczeństwo, a także innych, to jedne z celów podstawy programowej. W Komendzie Powiatowej Policji uczniowie poznali pracę policjantów, zwiedzili budynek komendy i przede wszystkim otrzymali ważną lekcję dotyczącą bezpieczeństwa, a także zagrożeń w Internecie i wynikających z nich konsekwencji.  Dowiedzieli się także o pracy policjanta w Wydziale Kryminalnym, usłyszeli o sposobach zabezpieczania miejsca przestępstwa, zbierania śladów oraz zapoznali się z techniką zdejmowania odcisków palców.

Kolejnym punktem naszej wycieczki dydaktycznej była wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzięki życzliwości strażaków, dzieci mogły z bliska przyjrzeć się ich ciężkiej pracy, miały one możliwość zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Panowie pokazali dzieciom wozy strażackie, oraz sprzęt ratowniczy. Dzieciaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo – gaśniczych.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom poszczególnych jednostek za tak miłe przyjęcie i jak ważną dla nas lekcję bezpieczeństwa.

Więcej zdjęć