I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mój kawałek świata”

Poznanie swojej okolicy pozwala nam lepiej zrozumieć siebie, stworzyć więź emocjonalną z otoczeniem oraz wpłynąć pozytywnie na naszą tożsamość i poczucie przynależności. Brzóza Królewska i jej okolica jest pełna pięknych i unikatowych krajobrazów, zabytków, ciekawych historii i legend. Realizując projekt „Mój kawałek świata” przedstawiliśmy to, co nas wyróżnia. Połączyliśmy ze sobą elementy przyrodnicze, historyczne oraz teraźniejszość i unikatowość naszego terenu. Nakręciliśmy film, który powinien zachęcić turystów do odwiedzenia naszego regionu. Uczniowie biorący udział w konkursie dogłębnie poznali historię swojej okolicy, mieli okazję porozmawiać z chasydami, obserwować ich obrzędy religijne, poznali ich kuchnię. Zapoznali się z legendami związanymi z tym terenem. W pięciominutowym filmie ukazali  piękno i wyjątkowość swojej małej ojczyzny według scenariusza przygotowanego przez panią Barbarę Lipińską, przy współpracy pani Anety Stępień. W filmie wykorzystano piosenkę o Brzózie Królewskiej napisaną i wykonaną przez panią Annę Paluch, na organach grał pan Paweł Paluch. Oprawę techniczną wykonał pan Piotr Kozyra. W filmie udział wzięli: król - Maksymilian Dec, dwórki: Kinga Turczyn, Jadwiga Grabarz i Zuzanna Nycz, dworzanin – Oskar Miazga,  wywiad z chasydem przeprowadził – Julian Rząsa, pozostali uczestnicy projektu to: Natalia Kiełbowicz, Michał Lipiński, Cezary Rup, Hubert Ryczkowski, Jan Wawrzaszek.

Składamy serdeczne podziękowania dla pani Agnieszki Niemiec za wypożyczenie strojów dla naszych zdolnych aktorów oraz dla pana Łukasza Grabarza, operatora drona, za piękne ujęcia z lotu ptaka.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy sukcesu.