14 listopada uczniowie klas piątych wraz z 4 uczennicami klasy VI b wzięli udział w wycieczce do Muzeum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. W ciągu trzech godzin uczniowie poznali proces produkcji wyrobów szklanych, sztukę obróbki i zdobienia szkła, przede wszystkim grawerowania, malowania na szkle, produkcji witraży i szklanych figurek. Uczniowie obejrzeli także krótką projekcję filmu, który przybliżył im historię powstania Huty Szkła w Krośnie i innych obiektów w okolicy zajmujących się produkcją i obróbką szklanych produktów. Zwiedzili również piwnice położone w zachodniej części krośnieńskiego rynku oraz interaktywne sale, w których uczestniczyli w zabawach i eksperymentach. Główną atrakcją było samodzielne zdobienie bombki choinkowej oraz wybicie szklanego medalu. Kulminacyjnym punktem był 30-minutowy przejazd kolejką, podczas którego uczniowie mogli podziwiać piękno i bogactwo architektoniczne Krosna - Miasta Szkła.
Wycieczkę zakończył krótki spacer po krośnieńskim rynku, wspólny zakup pamiątek oraz ciepły i pyszny obiad w Restauracji Sezonova.
Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń, ciekawych przeżyć, a przede wszystkim wzbogacił ich w nową wiedzę i doświadczenia. Był doskonałym uatrakcyjnieniem procesu edukacyjnego.
Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali: p. Anna Rogala, p. Elżbieta Śliwa, p. Katarzyna Flis oraz wicedyrektor szkoły p. Mariusz Grabarz.
