W tym roku szkolnym Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej przystąpił do programu edukacyjnego „Być jak Ignacy” organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Patronuje programowi Ignacy Łukasiewicz – wielki polski wynalazca, pionier przemysłu naftowego na świecie. Postać ta dodatkowo związana z Rzeszowem oraz Łańcutem stała się inspiracją dla naszych uczniów oraz nauczycieli. Program polega na prowadzeniu zajęć w kole naukowym.  Podzielony jest na osiem etapów,  każdy jest poświęcony innemu zagadnieniu.

Członkowie naszego koła naukowego „IGNASIE” to:
Alicja Baj, Dawid Brudniak, Julia Czapla, Maja Filanowski, Blanka Siuzdak, Kamila Rup, Gabriela Kuchyt, Julia Klimek, Lilianna Zygmunt.

Opiekunem jest pani Katarzyna Majkut.

Uczniowie do 20 maja 2022 r. realizują program. Odsyłają zadania przez specjalną platformę, realizują pracę do konkursu: „Naukowej Szkoły Ignacego”, „Szkoły roku 2021/22” oraz Nagrody publiczności.

Jest to poznawanie tajników nauki poprzez zabawę, zajęcia w miłej atmosferze w gronie przyjaciół.

Organizatorzy: Fundacja PGNiG im. I. Łukasiewicza
Patron medialny: Polskie Radio
Patron honorowy: Minister Edukacji Narodowej