Menu

  • AktualnościAktualności
  • Dziennik elektronicznyDziennik elektroniczny
  •  Kalendarz Kalendarz
  • Informacje DyrektoraInformacje Dyrektora
  • Kadra PedagogicznaKadra Pedagogiczna
  •  Programy rządowe Programy rządowe
  •  Złote Szkoły NBP Złote Szkoły NBP
  •   Stołówka Stołówka
  •   Pedagog Pedagog
  •   Pedagog specjalny Pedagog specjalny
  •   Psycholog Psycholog
  • Świetlica szkolnaŚwietlica szkolna
  •  Logopeda Logopeda
  • CyberbezpieczeństwoCyberbezpieczeństwo
  • DokumentyDokumenty
  • KonkursyKonkursy
  • WycieczkiWycieczki
  • SportSport
  • DeutschPlusDeutschPlus
  • Erasmus
  •  eTwinning eTwinning
  • RODORODO
  • Warto zajrzećWarto zajrzeć
  • KontaktKontakt

BIP    

  • Tryb domyślny
  • Tryb nocny
  • Kontrast
  • Aa Aa Aa
  • Stały układ Szeroki układ
  • A- A A+
 
 
  •   Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej 
  • Szkoła Podstawowa
    • Aktualności
    • Uczniowie
      • Lista uczniów
      • Absolwenci
      • Nasi najlepsi
      • Samorząd uczniowski
    • Podział godzin
    • Ekologia
  • Przedszkole
    • Aktualności
    • Grupy przedszkolne
    • Kącik logopedyczny
      • Godziny pracy logopedy
      • Gabinet logopedyczny
      • Rozwój mowy dziecka
      • Jak postępować, aby rozwój mowy twojego dziecka przebiegał prawidłowo?
      • Wady wymowy
      • Kiedy należy udać się z dzieckiem do logopedy? - wskazówki dla rodziców i wychowawców
      • Wskazówki dla rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną
    • Numery kontaktowe
  • Wolontariat
    • Historia
    • Akcje
  •  Schronisko Młodzieżowe 
  •  Facebook 
  • ZPiTZPiT

51 rocznica nadania patronatu Szkole Podstawowej

Dnia 27 maja 2025 r. w naszej szkole obchodziliśmy kolejną już 51 rocznicę nadania patronatu Tadeusza Hollendera szkole podstawowej. Podczas akademii uczniowie przypomnieli nam sylwetkę tego poety, jego wartości oraz fragmenty twórczości. Chór szkolny zaprezentował wiersz „Wiosenne południe” do którego muzykę stworzyła p. Anna Paluch. Akademia nie tylko wprowadziła uczestników w świat wartości reprezentowanych przez Tadeusza Hollendera – takich jak odwaga, odpowiedzialność, wolność słowa i miłość do ojczyzny – ale również ukazała, jak te wartości mogą być realizowane w codziennym życiu ucznia. Stała się ważnym momentem integrującym społeczność szkolną, a także inspiracją do dalszej pracy wychowawczej i edukacyjnej w duchu wartości reprezentowanych przez naszego patrona.

TadeuszHollender8
TadeuszHollender4
TadeuszHollender3
TadeuszHollender5
TadeuszHollender2
TadeuszHollender1

Więcej zdjęć

Akcje we współpracy z Redemptoris Missio

W dniach 28-30 maja została przeprowadzona w naszej szkole zbiórka pieniężna na rzecz Fundacji Redemptoris Missio. Organizacja od lat angażuje się w pomoc ludziom w potrzebie, a nasza szkoła już od czterech lat dokłada swoją cegiełkę, aby każde dziecko miało szansę na posiłek, edukację i lepsze życie. Zebrano kwotę 385 zł, która wsparła dwie ważne akcje - „Epidemia Głodu” oraz „Adopcja Szkoły w Kamerunie”.

Zwykłe i niezwykłe skarby przyrody

W otaczającej Was przyrodzie znajduje się coś wyjątkowego i zupełnie zwykłego. To chcieliśmy pokazać całej Polsce. Nie musiało to być nic olśniewającego, znanego z przewodników turystycznych. Przedstawiliśmy miejsca, które nam wydawały się piękne, które lubimy odwiedzać i do których chętnie prowadzimy swoich gości. Pokazaliśmy pomniki przyrody, rzadkie gatunki fauny i flory lub inne unikatowe elementy lokalnego środowiska przyrodniczego. Trzy z naszych prac zyskały uznanie komisji. Natomiast film „Wyjątkowe miejsca”, promujący przyrodę Brzózy Królewskiej i jej okolic przygotowany przez Liliannę Banaś, przy wsparciu koordynatora - nauczyciela przyrody - Barbary Lipińskiej okazał się najciekawszym i otrzymał I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym, „Skarby Przyrody”, zorganizowanym przez GWO.  Wygraliśmy również voucher o wartości 1000 zł. Pragniemy również nadmienić, że jest to już nasze trzecie z rzędu zwycięstwo. Promujemy naszą małą ojczyznę i jej wyjątkowość.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a Liliannie gratulujemy życzymy kolejnych sukcesów.

Nasi uczniowie Wicemistrzami I Powiatowych Igrzysk w Bieganym Dyktandzie

29 maja 2025 r. w Dąbrowicy odbyły się I Powiatowe Igrzyska w Bieganym Dyktandzie. Rywalizowali w nich uczniowie klas V i VI z terenu powiatu leżajskiego. Po zaciętej rywalizacji, w której uczestnicy wykazali się umiejętnością prawidłowej pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi oraz sprawnością fizyczną, nasza drużyna w składzie: Jadwiga Grabarz, Bartłomiej Żuczek, Weronka Muskus i Marcin Grabarz zdobyła wicemistrzostwo powiatu leżajskiego.
Cieszymy się ich sukcesem i życzymy następnych osiągnięć.

DyktandoBiegane5
DyktandoBiegane4
DyktandoBiegane3
DyktandoBiegane2
DyktandoBiegane1

Światowy Dzień Bez Tytoniu

Niezwykła lekcja przyrody

26 maja 2025 roku uczniowie Zespołu Szkół w Brzózie Królewskiej uczestniczyli w niezwykłych warsztatach przyrodniczych przeprowadzonych przez przedstawicieli Związku Łowiectwa Polskiego Pana Edwarda Gwóźdź i Mieczysława Struzik.
Dzieci zapoznały się z podstawowymi zadaniami, jakie spoczywają na członkach Polskiego Związku Łowieckiego, poznali strój galowy myśliwego. Wysłuchali ciekawej prelekcji na temat gatunków zwierząt występujących w naszych lasach. Obejrzeli, za pośrednictwem "mobilnej wystawy łowieckiej" różne okazy zwierzyny łownej. Poznali zadania myśliwych w świecie przyrody oraz biologię różnych gatunków zwierząt.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się żywe ptaki znajdujące się w wolierach oraz spreparowane niektóre gatunki zwierząt łownych. Uczniowie mogli usłyszeć odgłosy zwierząt nagranych na ścieżce dźwiękowej. Zaproszonym gościom wręczono podziękowania.
Serdecznie dziękujemy naszym gościom, którzy swoją niesamowitą osobowością sprawili, że spotkanie to na długo zapadnie w naszej pamięci. Darz Bór

NiezwyklaLekcjaPrzyrody6
NiezwyklaLekcjaPrzyrody20
NiezwyklaLekcjaPrzyrody11
NiezwyklaLekcjaPrzyrody25
NiezwyklaLekcjaPrzyrody1
NiezwyklaLekcjaPrzyrody16

Więcej zdjęć

Igrzyska Dzieci "Baw się z nami"

Miesiąc maj dla uczniów III klasy był wyjątkowo udany. Odnieśli oni znaczący sukces w gminnych i powiatowych Igrzyskach Dzieci „Baw się z nami”. W rywalizacji na szczeblu gminnym wykazali się doskonałą sprawnością fizyczną, współpracą zespołową oraz duchem sportowej rywalizacji, zdobywając pierwsze miejsce i kwalifikując się do etapu powiatowego. Tam również nie zawiedli – wśród silnej konkurencji ponownie pokazali klasę, sięgając po zwycięstwo. Osiągnięcia te są dowodem na wysoki poziom przygotowania uczniów i dały im możliwość reprezentowania szkoły na etapie wojewódzkim za co będziemy trzymać mocno kciuki.
Gratulacje dla całej drużyny za wspaniałą postawę i reprezentowanie szkoły na najwyższym poziomie!

BawSieZNami5
BawSieZNami13
BawSieZNami12
BawSieZNami4
BawSieZNami7
BawSieZNami9

Więcej zdjęć

W urokliwym Sandomierzu

22 maja klasy pierwsze wyruszyły na wycieczkę do jednego z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast - Sandomierza. „Mały Rzym”- bo tak nazywane bywa to miasto ze względu na swoje położenie na siedmiu wzgórzach okazał się niesamowitym miejscem.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Rynku, gdzie mogliśmy podziwiać Ratusz wraz z otaczającymi go zabytkowymi kamieniczkami oraz Bramę Opatowską. Kolejnym punktem naszej wycieczki była Zbrojownia Rycerska, gdzie Rycerz Łukasz opowiedział nam ciekawą, okraszoną anegdotkami historię miasta. Przymierzając dawne stroje i elementy uzbrojenia mogliśmy przenieść się w czasie. Największym zainteresowaniem cieszyła się sala tortur. Podczas przejażdżki meleksami mogliśmy zachwycać się panoramą miasta, a idąc Wąwozem Królowej Jadwigi dowiedzieliśmy się co nieco o sandomierskiej przyrodzie. Ostatnim punktem naszej wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego mogliśmy podziwiać piękne widoki.

Nie zabrakło oczywiście czasu wolnego na zakup pamiątek oraz zjedzenie pysznych lodów smile

Zmęczeni, ale w doskonałych humorach wróciliśmy do domu. Z naszej pierwszej dłuższej wycieczki przywieźliśmy mnóstwo niezapomnianych wrażeń i już z niecierpliwością czekamy na kolejną wyprawę smile

Sandomierz29
Sandomierz3
Sandomierz12
Sandomierz31
Sandomierz6
Sandomierz20

Więcej zdjęć

Szkolenie z pierwszej pomocy

Celem szkolenia dla klas piątych było zapoznanie z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy  oraz nabycie umiejętności, które mogą uratować czyjeś życie. Uczniowie dowiedzieli się jak postępować  w przypadku zadławienia, zatrzymania krążenia oraz w jaki sposób przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową. Szkolenie zakończyło się praktycznymi ćwiczeniami, które pozwoliły wykorzystać zdobytą wiedzę.
Dziękujemy ratownikowi medycznemu, panu Grzegorzowi Majkutowi za poświęcony czas i przeprowadzenie szkolenia.

PierwszaPomoc6
PierwszaPomoc3
PierwszaPomoc2
PierwszaPomoc4
PierwszaPomoc7
PierwszaPomoc1

Więcej zdjęć

Międzyklasowy konkurs lekturowy

W ramach przygotowań do egzaminu ósmoklasisty uczniowie brali udział w konkursie sprawdzającym znajomość obowiązkowych lektur. Była to doskonała okazja, aby sprawdzić swoją wiedzę i umiejętność interpretowania dzieł literackich. Jedocześnie to doskonała forma powtórki przed egzaminem z języka polskiego. Konkurs odbył się na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Nagrody:
   I miejsce - Wiktoria Dudek, klasa  VIII b
   II miejsce - Dorota Domańszczyńska, klasa VIII a
   III miejsce - Hubert Pluszkiewicz, klasa VIII a
   Wyróżnienie - Radosław Niemczyk, klasa VIII  b

Zwycięzcom gratulujemy!

KonkursLekturowy1
KonkursLekturowy3
KonkursLekturowy2

Świetlicowe programy edukacyjne

W naszej świetlicy szkolnej realizowane były od października do kwietnia programy - „Mój Dom, Moje Miasto, Moja Ojczyzna” oraz „Świetlica na medal”. Celem pierwszego z nich było promowanie wartości patriotycznych oraz edukacji regionalnej. Drugi zaś pozwalał uczniom w aktywny sposób spędzać czas w świetlicy szkolnej, jednocześnie umożliwiając zdobywanie wiedzy interdyscyplinarnej poprzez udział w zajęciach o różnorodnej tematyce. Dzieci chętnie pracowały nad powierzonymi zadaniami, a efekty ich prac można było zaobserwować min. na gazetkach w świetlicy. Projekt realizowały - p. Anna Marciniak, p. Elżbieta Śliwa, p. Anna Rogala, p. Marta Marzęciak-Wiatr.

  1. III Powiatowy Piknik Integracyjny Szkół noszących imię Jana Pawła II
  2. Lekcja języka niemieckiego z Kasprem
  3. Z wizytą w Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej
  4. Spotkanie online uczestników projektu eTwinning

Strona 10 z 47

  • Start
  • poprz.
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • nast.
  • Zakończenie

Menu

  • AktualnościAktualności
  • Dziennik elektronicznyDziennik elektroniczny
  •  Kalendarz Kalendarz
  • Informacje DyrektoraInformacje Dyrektora
  • Kadra PedagogicznaKadra Pedagogiczna
  •  Programy rządowe Programy rządowe
  •  Złote Szkoły NBP Złote Szkoły NBP
  •   Stołówka Stołówka
  •   Pedagog Pedagog
  •   Pedagog specjalny Pedagog specjalny
  •   Psycholog Psycholog
  • Świetlica szkolnaŚwietlica szkolna
  •  Logopeda Logopeda
  • CyberbezpieczeństwoCyberbezpieczeństwo
  • DokumentyDokumenty
  • KonkursyKonkursy
  • WycieczkiWycieczki
  • SportSport
  • DeutschPlusDeutschPlus
  • Erasmus
  •  eTwinning eTwinning
  • RODORODO
  • Warto zajrzećWarto zajrzeć
  • KontaktKontakt

Copyright 2017 Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej

Wróć na górę
Designed by Design-Joomla.pl