Menu

  • AktualnościAktualności
  • Dziennik elektronicznyDziennik elektroniczny
  •  Kalendarz Kalendarz
  • Informacje DyrektoraInformacje Dyrektora
  • Kadra PedagogicznaKadra Pedagogiczna
  •  Programy rządowe Programy rządowe
  •  Złote Szkoły NBP Złote Szkoły NBP
  •   Stołówka Stołówka
  •   Pedagog Pedagog
  •   Pedagog specjalny Pedagog specjalny
  •   Psycholog Psycholog
  • Świetlica szkolnaŚwietlica szkolna
  •  Logopeda Logopeda
  • CyberbezpieczeństwoCyberbezpieczeństwo
  • DokumentyDokumenty
  • KonkursyKonkursy
  • WycieczkiWycieczki
  • SportSport
  • DeutschPlusDeutschPlus
  • Erasmus
  •  eTwinning eTwinning
  • RODORODO
  • Warto zajrzećWarto zajrzeć
  • KontaktKontakt

BIP    

  • Tryb domyślny
  • Tryb nocny
  • Kontrast
  • Aa Aa Aa
  • Stały układ Szeroki układ
  • A- A A+
 
 
  •   Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej 
  • Szkoła Podstawowa
    • Aktualności
    • Uczniowie
      • Lista uczniów
      • Absolwenci
      • Nasi najlepsi
      • Samorząd uczniowski
    • Podział godzin
    • Ekologia
  • Przedszkole
    • Aktualności
    • Grupy przedszkolne
    • Kącik logopedyczny
      • Godziny pracy logopedy
      • Gabinet logopedyczny
      • Rozwój mowy dziecka
      • Jak postępować, aby rozwój mowy twojego dziecka przebiegał prawidłowo?
      • Wady wymowy
      • Kiedy należy udać się z dzieckiem do logopedy? - wskazówki dla rodziców i wychowawców
      • Wskazówki dla rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną
    • Numery kontaktowe
  • Wolontariat
    • Historia
    • Akcje
  •  Schronisko Młodzieżowe 
  •  Facebook 
  • ZPiTZPiT

Finaliści Ogólnopolskiego Konkursu Lust auf Deutsch

Natalia Kiełbowicz i Julian Rząsa reprezentowali naszą szkołę w finale konkursu języka niemieckiego „Lust auf Deutsch – Die Internationale Deutsch Olympiade”, który odbył się 14 marca na Uniwersytecie Warszawskim. To prestiżowe wydarzenie zorganizowane przez Instytut Goethego oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego zgromadziło najlepszych uczniów z całej Polski, dając im możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Nasi reprezentanci z zaangażowaniem przystąpili do konkursowych zmagań w części pisemnej i ustnej, wykazując się przy tym bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego oraz kompetencjami komunikacyjnymi. Udział w finale był nie tylko wyróżnieniem, ale także cennym doświadczeniem i okazją do spotkania rówieśników o podobnych zainteresowaniach oraz potwierdzeniem wysokich kompetencji językowych naszych uczniów.
Serdecznie gratulujemy Natalii i Julianowi osiągnięcia tego sukcesu i życzymy im powodzenia w rozwijaniu pasji językowych.

 

"Zawołani po imieniu"

30 marca 2026 r. w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzózie Królewskiej miały miejsce uroczystości upamiętniające Polaków ratujących Żydów w okresie okupacji hitlerowskiej. Podczas uroczystej akademii uczniowie przypomnieli historię Katarzyny oraz Sebastiana Kazaków, którzy zginęli za pomoc swoim żydowskim braciom 27 marca 1943 r. Była to piękna opowieść o naszych lokalnych bohaterach o których nigdy nie powinniśmy zapomnieć.

Po zakończonej akademii Dyrekcja, przedstawiciele Grona Pedagogicznego, przedstawicielki Domu Kultury, członkowie Samorządu Uczniowskiego udali się pod pomnik upamiętniający rodzinę naszych bohaterów oraz zamordowanych razem z nimi Żydów. Złożyliśmy im hołd poprzez chwilę zadumy oraz symbolicznie składając kwiaty i znicze. Następnie odwiedziliśmy miejsce ich spoczynku na pobliskim cmentarzu parafialnym.

ZawolaniPoImieniu14
ZawolaniPoImieniu2
ZawolaniPoImieniu7
ZawolaniPoImieniu5
ZawolaniPoImieniu10
ZawolaniPoImieniu6

Więcej zdjęć

Powiatowy Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 26 marca nasze utalentowane uczennice reprezentowały szkołę w XVI Powiatowym Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w ZST w Leżajsku. Lena Popowicz i Milena Zygmunt z klasy IVa zdobyły wyróżnienie, prezentując piosenkę w języku niemieckim „Schnappi – Das kleine Krokodil” w kategorii klas IV-VI. Milena Sieńko i Bernadeta Wach również zaśpiewały piosenkę w języku niemieckim „So leicht dich zu mögen”, prezentując swój talent wokalny w kategorii klas VII-VIII.
Gratulujemy wszystkim uczestniczkom i życzymy dalszych muzycznych sukcesów♫♫♫

   

Dzień Kolorowej Skarpety i konkurs – wspólnie dla integracji i akceptacji

W dniu 16 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpety – inicjatywę mającą na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat zespołu Downa oraz promowanie wartości takich jak akceptacja, różnorodność i szacunek. Symboliczne, nie do pary dobrane skarpetki były wyrazem solidarności z osobami z trisomią 21 oraz piękna różnorodności w społeczeństwie.

Z tej okazji zorganizowano również szkolny konkurs „Kolorowa Skarpetka” dla klas I-III, którego celem było przygotowanie pracy plastycznej, prezentującej kolorowe skarpetki w oryginalny i pomysłowy sposób. Ilość prac konkursowych przerosła oczekiwania, za co serdecznie dziękujemy. Wyłoniono laureatów w kategorii klasowej.

Nagrodzeni uczniowie to:
Lidia Siuzdak kl. Ib, Julia Socha kl. Ia, Zuzanna Jabłońska kl. Ia, Łukasz Kulec kl. IIb, Borys Rupar kl. IIa, Julia Kulpa IIc, Róża Wawrzaszek kl. IIIb, Iga Bieńkowska kl. IIIa, Fabian Woś kl. IIIa.
To doskonała okazja, do pokazania, że różnorodność jest wartością, która nas wzbogaca.

Nad całością czuwały: Agnieszka Grabarz, Katarzyna Ćwikła, Gabriela Dmitrowska oraz Ewa Kuraś.

DzienKolorowejSkarpetki4
DzienKolorowejSkarpetki9
DzienKolorowejSkarpetki7
DzienKolorowejSkarpetki8
DzienKolorowejSkarpetki2
DzienKolorowejSkarpetki5

Więcej zdjęć

Konkurs Mistrzowie Układu Okresowego

25 marca 2026 r. w I Liceum w Nowej Sarzynie odbył się finał konkursu chemicznego „Mistrzowie Układu Okresowego”. Do konkursu przystąpili uczniowie szkół podstawowych powiatu leżajskiego wyłonieni w etapie szkolnym. W dwuosobowych drużynach rywalizowali w kilku konkurencjach wykazując się wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia oraz refleksem. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy.

W wyniku zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Brzózy Królewskiej, czyli uczniowie klasy 7b: Jan Składzień i Kacper Wiatr.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody.

Gratulujemy naszym Mistrzom!

MistrzowieUkladuOkresowego6
MistrzowieUkladuOkresowego4
MistrzowieUkladuOkresowego1
MistrzowieUkladuOkresowego3
MistrzowieUkladuOkresowego5
MistrzowieUkladuOkresowego2

Wsparcie dla Antosia!

Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w pomoc dla zmagającego się z ciężką chorobą genetyczną Antosia. Podczas zorganizowanej zbiórki zebrano kwotę 4680 zł i wpłacono na konto Fundacji Siepomaga. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie i okazane serce  ❤️

EduAkcja

W naszej szkole odbył się dzisiaj wielki finał programu "Złote Szkoły NBP" pt. "Na bank zawitała wiosna". Uczniowie klas 1-3 przygotowały Marzanny nawiązujące do tematyki finansowej oraz zaprojektowali model banknotu. Przedstawiciele klas krótko przedstawili genezę swoich pomysłów. Prace zachwyciły wszystkich. Następnie odbyła się prelekcja przedstawiciela Komisariatu Powiatowej Policji w Leżajsku na temat przestępczości finansowej w regionie oraz sposobach jej zapobiegania. Na zakończenie uczniowie klas 4-6 zmierzyli się w teleturnieju finansowym pt. "Bogatszy niż bank". Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą i szybkością odpowiedzi. Wszyscy otrzymali drobne upominki, a najlepsze klasy Vouchery na częściowe pokrycie kosztów wycieczki. 
Podczas EduAkcji gościliśmy przedstawicieli uczniów z sąsiadującej szkoły, rodziców oraz seniorów, którzy uświetnili naszą imprezę wykonaniem piosenki o tematyce finansowej.
Dzień zakończył się otrzymaniem wielu pozytywnych opinii i miłych słów, a do tego sukcesu przyczynili się wszyscy uczniowie i nauczyciele, a przede wszystkim Dyrekcja naszej szkoły, za co serdecznie dziękujemy!
Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej

EduAkcja2
EduAkcja7
EduAkcja3
EduAkcja6
EduAkcja4
EduAkcja9

Więcej zdjęć

Warsztaty edukacyjne

Uczniowie należący do Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej po zapoznaniu się z podstawowymi pojęciami ekonomicznymi takimi jak: inflacja, deflacja, stopy procentowe, rezerwy dewizowe, budżet, koszt stały i zmienny, cena a wartość, popyt i podaż, lokata bankowa, płatność odroczona, itp. zorganizowali i przeprowadzili warsztaty, w czasie których uczyli swoich kolegów zarządzania własnymi pieniędzmi, planowania finansowego oraz właściwego zarządzania swoim własnymi „biznesem”.

Pierwsze warsztaty pt. „W świecie biznesu – jak planować i zarządzać własnymi pieniędzmi z wiedzą o banku centralnym” zostały przeprowadzone z wykorzystaniem gier planszowych: „Centrum Pieniądza NBP”, „Finanse” oraz „Biznes w polskich miastach”. Gry te są skuteczną metodą aktywizującą, gdyż łączą naukę o finansach i banku centralnym z zabawą i „zdrową rywalizacją”. Uczniowie z Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, po dokładnym zapoznaniu się z instrukcją i zasadami gry, utworzyli drużyny, którym przekazali potrzebną wiedzę, zasady gry i czuwali nad sprawnym przebiegiem rozgrywek. Uczniowie wybierali różne strategie gry: jedni tylko oszczędzali, chcąc zagarnąć jak największą sumę, inni natomiast podejmowali ryzyko, kupowali, inwestowali, czasami tracili, a czasami pomnażali swoje dochody. Pomimo tego, że gracze poruszali się w świecie fikcyjnym, gry planszowe związane z finansami wprowadziły ich w świat biznesu, z którym spotykają się w życiu codziennym. Zgłębiły wiedzę o historii pieniądza, bankowości oraz współczesnej roli banku centralnego. Uczniowie dzięki udziałowi w warsztatach wyrobili u siebie nawyk dyscypliny i przestrzegania zasad gry, a są to cechy bardzo istotne w planowaniu i kontrolowaniu budżetu. W czasie warsztatów rozwijali także własną wyobraźnię, ćwiczyli spostrzegawczość oraz logiczne i strategiczne myślenie. Dzięki wykorzystaniu w warsztatach gier planszowych uczniowie podświadomie chłonęli wiedzę dotyczącą ekonomii i banku centralnego. Przeniesienie „świata finansów” z fikcyjnego świata gry w przyszłości pozwoli bardziej świadomie i trafnie podejmować właściwe decyzje finansowe. Uczniowie nauczyli się jak planować i zarządzać własnymi pieniędzmi. Zobaczyli również, która strategia przynosi najkorzystniejsze efekty. Swoje spostrzeżenia przedstawią w szkolnej debacie. Ogromne zaangażowanie w udział w warsztatach ułatwiło im przyswajanie wiedzy przekazanej przez członków Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Warsztaty zostały przeprowadzone w klasach 7A, 7B, 6B i 5A.

Czytaj więcej: Warsztaty edukacyjne

Debata panelowa

11 marca uczniowie z Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej ponownie zabłysnęli podczas debaty. Tym razem przeprowadzili panel dyskusyjny z udziałem wspaniałych ekspertów, którzy zechcieli udzielić młodzieży wielu cennych rad i wskazówek dotyczących wykorzystania edukacji ekonomicznej oraz wiedzy o banku centralnym w życiu codziennym. O świat finansów w jednostkach samorządu terytorialnego zapytali uczniowie Wójta Gminy Leżajsk p. Krzysztofa Sobejko oraz Skarbnika Urzędu p. Lucynę Bednarz. Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzóza Królewska p. Helena Karaś opowiedziała uczniom o pozyskiwaniu środków finansowych na działalność stowarzyszenia. W roli ekspertów obecni byli również przedstawiciele Gminnego Ośrodka Kultury. P. Marek Krauz udzielił odpowiedzi na pytanie dotyczące pozyskiwania środków finansowych na realizację swoich zainteresowań i pasji, natomiast p. Zofia Woś opowiedziała o subtelnym połączeniu warsztatów edukacyjnych z uzyskaną wcześniej wiedzą teoretyczną. Swoją obecnością zaszczycili nas również Radni Gminy Leżajsk. P. Jacek Dmitrowski podkreślił wartość wczesnego edukowania dzieci, nawet w tak trudnej dziedzinie jak finanse, a p. Dominik Rup przekazał młodzieży kilka informacji, w jaki sposób dysponować budżetem, aby osiągnąć sukces finansowy. 
Bogaty wachlarz doświadczeń życiowych ekspertów utwierdził uczniów w fakcie, że "Czym Skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci". Warto dbać o finanse, czerpać dobre rady i wskazówki, aby w przyszłości rozwinąć skrzydła.
DebataPanelowa2
DebataPanelowa3
DebataPanelowa4
DebataPanelowa1
DebataPanelowa6
DebataPanelowa5


Innowacyjne lekcje

W ramach realizacji programu „Złote Szkoły NBP” nauczyciele przeprowadzili w szkole innowacyjne lekcje. W klasach 1-3 p. Anna Rogala przeprowadziła zajęcia łącząc dziedzinę ekonomii z edukacją matematyczną oraz lekcją WF-u. Nauczycielka przedstawiła uczniom definicję ekonomii, jej wszechstronność w życiu codziennym oraz powiązanie z różnymi dziedzinami życia codziennego. Uczniowie poznali również rolę i zadania NBP, a przede wszystkim wartość pieniądza, nad którą czuwa właśnie bank centralny. Uczniowie ważyli monety i pliki banknotów uświadamiając sobie tym samym potrzebę dbania o własne finanse już od najmłodszych lat. Marzeniem uczniów jest milion, a droga do tego celu jest długa i kręta. Uczniowie połączyli zdobyte wiadomości teoretyczne z praktyką. Przenieśli się na lekcje WF-u, podczas których starali się zdobyć milion strzelając z łuku. Zadanie niby łatwe, ale wymaga ogromnej staranności, precyzji, skupienia, a i tak nie zawsze jest sprawą gwarantującą sukces. Uczniowie uświadomili sobie, że cel, który jest niby blisko, nie zawsze jest prosty do zdobycia. Od najmłodszych lat człowiek musi dbać o swoje finanse, musi uczyć się oszczędzania, dysponowania swoimi dochodami i wydatkami w taki sposób, aby w przyszłości osiągnąć sukces, choćby nawet upragniony milion.

Uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w innowacyjnej lekcji ekonomii połączonej z lekcją informatyki. Prowadzący lekcję p. Mariusz Grabarz pokazał uczniom praktyczne wykorzystanie programu Canva, który mogą wykorzystać do tworzenia lubianych gier komputerowych służących do nauki symulacji swoich wydatków oraz dysponowania stałym kieszonkowym. Na lekcjach wspólnie stworzyli grę pt. „Sklepik szkolny”. Obserwując szybko uciekające oszczędności uczniowie uświadomili sobie potrzebę planowania swoich wydatków i dbania o swoje finanse. Gra z pewnością będzie cieszyć się popularnością w innych klasach podczas przeprowadzonych warsztatów edukacyjnych.

Czytaj więcej: Innowacyjne lekcje

Debata szkolna

"Inwestowanie czy oszczędzanie - co wróży większy sukces?". Pod takim hasłem 6 marca 2026 r. uczniowie z Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej przeprowadzili debatę oksfordzką w związku z udziałem w programie "Złote Szkoły NBP". Już od dłuższego czasu uczniowie klas siódmych zdobywają wiedzę z zakresu edukacji ekonomicznej i przekazują swoim kolegom i koleżankom podczas prowadzonych warsztatów edukacyjnych. Słuchaczami debaty byli wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni goście - członkowie Klubu Seniora w Brzózie Królewskiej, za co serdecznie dziękujemy.

DebataSzkolna13
DebataSzkolna9
DebataSzkolna8
DebataSzkolna10
DebataSzkolna1
DebataSzkolna5

Więcej zdjęć

  1. Mistrz InstaLinga
  2. Informacja
  3. Wycieczka do NBP
  4. Ferie z Kulturą

Strona 3 z 47

  • Start
  • poprz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • nast.
  • Zakończenie

Menu

  • AktualnościAktualności
  • Dziennik elektronicznyDziennik elektroniczny
  •  Kalendarz Kalendarz
  • Informacje DyrektoraInformacje Dyrektora
  • Kadra PedagogicznaKadra Pedagogiczna
  •  Programy rządowe Programy rządowe
  •  Złote Szkoły NBP Złote Szkoły NBP
  •   Stołówka Stołówka
  •   Pedagog Pedagog
  •   Pedagog specjalny Pedagog specjalny
  •   Psycholog Psycholog
  • Świetlica szkolnaŚwietlica szkolna
  •  Logopeda Logopeda
  • CyberbezpieczeństwoCyberbezpieczeństwo
  • DokumentyDokumenty
  • KonkursyKonkursy
  • WycieczkiWycieczki
  • SportSport
  • DeutschPlusDeutschPlus
  • Erasmus
  •  eTwinning eTwinning
  • RODORODO
  • Warto zajrzećWarto zajrzeć
  • KontaktKontakt

Copyright 2017 Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej

Wróć na górę
Designed by Design-Joomla.pl