Menu

  • AktualnościAktualności
  • Dziennik elektronicznyDziennik elektroniczny
  •  Kalendarz Kalendarz
  • Informacje DyrektoraInformacje Dyrektora
  • Kadra PedagogicznaKadra Pedagogiczna
  •  Programy rządowe Programy rządowe
  •  Złote Szkoły NBP Złote Szkoły NBP
  •   Stołówka Stołówka
  •   Pedagog Pedagog
  •   Pedagog specjalny Pedagog specjalny
  •   Psycholog Psycholog
  • Świetlica szkolnaŚwietlica szkolna
  •  Logopeda Logopeda
  • CyberbezpieczeństwoCyberbezpieczeństwo
  • DokumentyDokumenty
  • KonkursyKonkursy
  • WycieczkiWycieczki
  • SportSport
  • DeutschPlusDeutschPlus
  • Erasmus
  •  eTwinning eTwinning
  • RODORODO
  • Warto zajrzećWarto zajrzeć
  • KontaktKontakt

BIP    

  • Tryb domyślny
  • Tryb nocny
  • Kontrast
  • Aa Aa Aa
  • Stały układ Szeroki układ
  • A- A A+
 
 
  •   Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej 
  • Szkoła Podstawowa
    • Aktualności
    • Uczniowie
      • Lista uczniów
      • Absolwenci
      • Nasi najlepsi
      • Samorząd uczniowski
    • Podział godzin
    • Ekologia
  • Przedszkole
    • Aktualności
    • Grupy przedszkolne
    • Kącik logopedyczny
      • Godziny pracy logopedy
      • Gabinet logopedyczny
      • Rozwój mowy dziecka
      • Jak postępować, aby rozwój mowy twojego dziecka przebiegał prawidłowo?
      • Wady wymowy
      • Kiedy należy udać się z dzieckiem do logopedy? - wskazówki dla rodziców i wychowawców
      • Wskazówki dla rodziców dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną
    • Numery kontaktowe
  • Wolontariat
    • Historia
    • Akcje
  •  Schronisko Młodzieżowe 
  •  Facebook 
  • ZPiTZPiT

Warsztaty muzyczne i koncert zespołu Munich Supercrew

9 czerwca grupa uczniów z klasy 7b uczestniczyła w warsztatach muzycznych i koncercie zespołu Munich Supercrew. Dzięki fajnym bitom i prostym niemieckim tekstom piosenek, monachijska załoga Supercrew sprawiła, że rzeszowskie kino Zorza zamieniło się na dwie godziny w rozśpiewaną i roztańczoną salę.

 Munich Supercrew to więcej niż zespół, to zespół muzyków, dydaktyków i artystów, którzy oferują praktyczne koncerty i piosenki na żywo dla uczących się języka niemieckiego na poziomach A1 – B1, w tym materiały dydaktyczne i szkolenia dla nauczycieli. I gwarantują świetną zabawę.

Dziękujemy Goethe Institut w Warszawie za organizację wydarzenia, w którym mogliśmy wziąć udział dzięki przynależności do sieci szkół Deutsch Plus.

Koncert4
Koncert2
Koncert1
Koncert3

Konkurs „Chrońmy przyrodę – plakat”

W ramach realizacji materiału z chemii i biologii uczniowie przygotowali plakaty promujące postawę zachowania osób odpowiedzialnych za naszą planetę. Najciekawsze prace zostały przedstawione na wystawie szkolnej podczas akademii z okazji Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego.

W konkursie na najlepszy plakat wyróżnione i nagrodzone zostały następujące osoby:

I miejsce Magdalena Dec, Magdalena Kuraś
Zuzanna Wiśniewska, Gabriela Trwoga
 
II miejsce Alicja Stopyra
Oliwier Marzęciak, Dawid Stępień
III miejsce Adrian Buszta
Dawid Kondziołka, Kacper Miazga
Wyróżnienia Julia Janowicz
Julia Klimek, Dominika Kłakowska
Mateusz Nycz

 

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego, zwany też jako Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest corocznie 5 czerwca

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi świata na problemy związane z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej, a także pobudzenie ludzi do aktywnej działalności proekologicznej. Dzień ten ma uzmysławiać ludziom na całym świecie, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego. Nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.

7 czerwca w Zespole Szkół im Jana Pawła II odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas VIII. Jej celem było zwrócenie uwagi, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za Ziemię i tylko kształtowanie odpowiednich nawyków proekologicznych może  w przyszłości przynieść zamierzony, pozytywny skutek.

Akademia11
Akademia1
Akademia8
Akademia10
Akademia4
Akademia3

Więcej zdjęć

Była to również sposobność do podsumowania całorocznej pracy Szkolnego Koła Ekologicznego i rozstrzygnięcia szkolnych konkursów ekologicznych. Uczniowie w naszej szkole rozwijają i kształtują nawyki ekologiczną przez cały rok. Zbieramy baterie we współpracy z organizacją aktywnej zbiórki baterii REBA; w tym roku zebraliśmy 19 pełnych pudełek i ponownie uzyskaliśmy tytuł Laureata. Połączyliśmy siły z mieszkańcami Brzózy Królewskiej i zebraliśmy 3 kontenery makulatury z przeznaczeniem na budowę studni w Afryce.

Beterie
Makulatura2
Makulatura3
Makulatura1

Uczniowie klas IV odwiedzili Ośrodek Hodowli Głuszca w Brzózie Królewskiej, gdzie dowiedzieli się jak trudnym jest proces przywracania gatunków do środowiska naturalnego.

OsrodekHodowliGluszca2
OsrodekHodowliGluszca1
OsrodekHodowliGluszca3
OsrodekHodowliGluszca8
OsrodekHodowliGluszca4
OsrodekHodowliGluszca6

Więcej zdjęć

Natomiast uczniowie klas III i IV przygotowywali w ramach Szkolnego Konkursu „Chrońmy przyrodę – prezentacja” prezentacje promujące różne formy ochrony przyrody, a  uczniowie klas VII i VIII w ramach konkursu „Chrońmy przyrodę – plakat” przygotowywali plakaty promujące zachowania proekologiczne. Najlepsze prace konkursowe zostały nagrodzone.

Konkursy8
Konkursy9
Konkursy6
Konkursy3
Konkursy4
Konkursy2

Więcej zdjęć

Wyjazd do Nowej Sarzyny

3.06.2022 klasy 5a i 5b wybrały się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Sarzynie na zajęcia edukacyjne w sali "OGNIK". W ramach zajęć strażacy prowadzili zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków było między innymi wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły nauczyć się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy.

Ognik6
Ognik2
Ognik1
Ognik3
Ognik5
Ognik4

Święto Książki

„Raz ,dwa, trzy, czytaj i Ty!”

Pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się akademia promująca czytelnictwo. Codzienne czytanie zaspokaja wiele potrzeb emocjonalnych, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dziecka. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowania. W czasie  uroczystości złożono hołd lokalnemu poecie – dawnemu patronowi -  Tadeuszowi Hollendrowi. Przy tablicy pamiątkowej, informującej o tamtych wydarzeniach, uczniowie złożyli kwiaty.

SwietoKsiazki4
SwietoKsiazki5
SwietoKsiazki11
SwietoKsiazki12
SwietoKsiazki1
SwietoKsiazki7

Więcej zdjęć

CUDOWNYCH RODZICÓW MAM...

Pod takim hasłem w dniu 1 czerwca 2022 r. odbyła się w murach naszej szkoły uroczystość związana z Dniem Rodziny. Uroczystość ta zapoczątkowała letni cykl imprez w Gminie Leżajsk.

Na początku p. Dyrektor M. Grabarz powitał przybyłych gości: Rodziców, p. Wójta K. Sobejkę, ks. Proboszcza E. Kołodzieja i Radnych Brzózy Królewskiej. Następnie głos zabrał p. Wójt, który złożył życzenia wszystkim rodzicom.

W końcu przyszedł czas na występy dzieci i młodzieży szkolnej. Były tańce, śpiewy, recytacje okraszone gromkimi brawami rodziców.

Uroczystość upłynęła w rodzinnej atmosferze pełnej radości i wzruszeń.

Szczytnym celem tego spotkania była akcja charytatywna - zbiórka pieniędzy na zakup wózka inwalidzkiego dla małego Oskarka.

Na koniec p. Dyrektor podziękował p. Wójtowi za wsparcie dla szkoły, a organizatorom za przygotowanie tej uroczystości.

Impreza ta, mimo że przeszła już do historii szkoły, na długo zapisze się w pamięci przybyłych gości.

I ja tam byłem... , a com zobaczył w zdjęciach uwieczniłem.

DzienRodziny5
DzienRodziny4
DzienRodziny1
DzienRodziny2
DzienRodziny3
DzienRodziny6

Więcej zdjęć i filmików

 

Zbiórka dla Oskara

Uczniowie naszej szkoły nigdy nie odmawiają pomocy, co niejednokrotnie udowodnili podczas szkolnych zbiórek środków finansowych i rzeczy materialnych. Ostatnio klasy piąte i czwarte przyłączyły się do zbiórki na zakup wózka specjalnego dla Oskara cierpiącego na otwartą przepuklinę oponowo-rdzeniową okolicy piersiowo–lędźwiowo–krzyżowej, niedowład kończyn, wodogłowie oraz stopę końsko–szpotawą. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego wózka, a jego zakup znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny.

Podczas zbliżającego się Pikniku Rodzinnego, dnia 1 czerwca 2022 r., będzie można zakupić przygotowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu cegiełkę na ten szczyt cel. Po raz kolejny otwórzmy serca na krzywdę ludzką i wspomóżmy Oskara w zakupie potrzebnego sprzętu, który pozwoli mu zaczerpnąć choćby cząstkę otaczającego nas świata.

Dwudniowa wycieczka klas ósmych

19 i 20 maja 2022 r. uczniowie klas ósmych i kilku uczniów kl. 7A uczestniczyło w wycieczce do Oświęcimia, Częstochowy i Ojcowa. Pierwszego dnia uczniowie przeżyli prawdziwą lekcję historii podczas zwiedzania Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Dostarczyło im to ogromnych wrażeń, a nawet wzruszeń, przysporzyło wielu cennych refleksji nad losem człowieka znajdującego się pod okupacją innych narodów.

W godzinach popołudniowych uczniowie dotarli do Częstochowy. Po obiedzie udali się na adorację przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Apel Jasnogórski. Modlili się o pomyślne zdanie egzaminów ósmoklasisty, godne przyjęcie daru Ducha Świętego podczas Sakramentu Bierzmowania oraz we własnych intencjach. Pochwały księży oraz przypadkowych osób modlących się w kaplicy potwierdzili, iż nasi uczniowie potrafią godnie reprezentować szkołę w chwilach zadumy i modlitwy.

Drugi dzień rozpoczął się wczesnym świtem o godzinie 600. Uczniowie uczestniczyli w obrzędzie Odsłonięcia Cudownego Obrazu oraz we Mszy Świętej odprawionej przez ks. Jana w ich imieniu. Po śniadaniu przejechali do Ojcowa. Tam poznali tajniki Jaskini Nietoperzowej, podziwiali stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Udało się nawet zobaczyć latające nietoperze oraz dostrzec drzemiące jeszcze w zakamarkach te małe ssaki. Uczniowie podziwiali wspaniałą architekturę Zamku w Pieskowej Skale oraz bogactwo świata przyrodniczego w Dolinie Prądnika.

Po obiedzie grupa udała się w drogę powrotną. Do Brzózy Królewskiej uczniowie dotarli pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę. Spędzili dwa dni pod bacznym okiem p. Anny Rogala, p. Agnieszki Fleszar, p. Elżbiety Śliwa i ks. Jana Batora.

Wycieczka11
Wycieczka4
Wycieczka6
Wycieczka2
Wycieczka3
Wycieczka10

Więcej zdjęć

Lekcje niemieckiego z Bodil i Franzi

Uczniowie klas IV b i IV a w ramach realizacji projektu Deutsch Plus uczestniczyli w warsztatach online z języka niemieckiego.

„Aktywiści”, młode osoby pochodzące z Niemiec, prezentują uczniom niemiecką kulturę w formie warsztatów. Poprzez prezentację i interaktywną zabawę opowiadają o swoim życiu oraz o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec.

23 marca uczniowie klas IV b i IV a spotkali się z aktywistką Bodil, która zabrała ich w „Eine kulinarische Reise durch Deutschland und Polen - Kulinarną podróż po Niemczech i Polsce”. Podczas spotkania uczniowie poznali słownictwo związane z jedzeniem i sporo ciekawostek na temat kuchni niemieckiej, a także opowiadali o swoich ulubionych potrawach.

11 maja odbyły się kolejne warsztaty, które poprowadziła dla nas Franziska. Tym razem uczniowie poznawali podczas interaktywnych zabaw nazwy zwierząt i kolorów, rozwiązywali quizy, opowiadali o swoich ulubionych zwierzakach.

Dziękujemy Goethe Institut za wspaniałe warsztaty laughing

Dzień Matki

Wszystkim Mamom z okazji Ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu chwil przepełnionych radością i optymizmem.

Pragniemy przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za wszystko co zawdzięczają Wam Dzieci.

Życzymy, aby każdego dnia na Waszych twarzach gościł uśmiech, a miłość, którą obdarowujecie Swoje Dzieci wracała do Was przez cały czas, tak aby Dzień Mamy trwał cały rok.

DzienMatki3
DzienMatki7
DzienMatki6
DzienMatki4
DzienMatki5
DzienMatki1

Więcej zdjęć

Konkurs „Ignacy Łukasiewicz – życie, miejsca, wynalazki”

Z okazji roku Ignacego Łukasiewicza uczniowie klas 7 i 8 poznali na lekcjach chemii postać naszego rodaka i zostali zachęceni do pogłębiania wiedzy o jego życiu i zasługach. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez I Liceum w Nowej Sarzynie. Konkurs pt. „Ignacy Łukasiewicz – życie, miejsca, wynalazki” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, a troje spośród nich zostało wyróżnionych i nagrodzonych, tj.: Alicja Stopyra, Jagoda Marzęciak, Adrian Buszta.

Lukasiewicz1
Lukasiewicz2
Lukasiewicz3

  1. Konkurs plastyczny „Poznaj lekturę po okładce”
  2. Konkurs recytatorski
  3. Powiatowy Konkurs Matematyczny „Odważnik 2022”
  4. „Baw się razem z nami”

Strona 35 z 47

  • Start
  • poprz.
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 39
  • nast.
  • Zakończenie

Menu

  • AktualnościAktualności
  • Dziennik elektronicznyDziennik elektroniczny
  •  Kalendarz Kalendarz
  • Informacje DyrektoraInformacje Dyrektora
  • Kadra PedagogicznaKadra Pedagogiczna
  •  Programy rządowe Programy rządowe
  •  Złote Szkoły NBP Złote Szkoły NBP
  •   Stołówka Stołówka
  •   Pedagog Pedagog
  •   Pedagog specjalny Pedagog specjalny
  •   Psycholog Psycholog
  • Świetlica szkolnaŚwietlica szkolna
  •  Logopeda Logopeda
  • CyberbezpieczeństwoCyberbezpieczeństwo
  • DokumentyDokumenty
  • KonkursyKonkursy
  • WycieczkiWycieczki
  • SportSport
  • DeutschPlusDeutschPlus
  • Erasmus
  •  eTwinning eTwinning
  • RODORODO
  • Warto zajrzećWarto zajrzeć
  • KontaktKontakt

Copyright 2017 Zespół Szkół w Brzózie Królewskiej

Wróć na górę
Designed by Design-Joomla.pl