Warsztaty muzyczne i koncert zespołu Munich Supercrew
9 czerwca grupa uczniów z klasy 7b uczestniczyła w warsztatach muzycznych i koncercie zespołu Munich Supercrew. Dzięki fajnym bitom i prostym niemieckim tekstom piosenek, monachijska załoga Supercrew sprawiła, że rzeszowskie kino Zorza zamieniło się na dwie godziny w rozśpiewaną i roztańczoną salę.
Munich Supercrew to więcej niż zespół, to zespół muzyków, dydaktyków i artystów, którzy oferują praktyczne koncerty i piosenki na żywo dla uczących się języka niemieckiego na poziomach A1 – B1, w tym materiały dydaktyczne i szkolenia dla nauczycieli. I gwarantują świetną zabawę.
Dziękujemy Goethe Institut w Warszawie za organizację wydarzenia, w którym mogliśmy wziąć udział dzięki przynależności do sieci szkół Deutsch Plus.
Konkurs „Chrońmy przyrodę – plakat”
W ramach realizacji materiału z chemii i biologii uczniowie przygotowali plakaty promujące postawę zachowania osób odpowiedzialnych za naszą planetę. Najciekawsze prace zostały przedstawione na wystawie szkolnej podczas akademii z okazji Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego.
W konkursie na najlepszy plakat wyróżnione i nagrodzone zostały następujące osoby:
Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego
Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego, zwany też jako Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest corocznie 5 czerwca
Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi świata na problemy związane z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej, a także pobudzenie ludzi do aktywnej działalności proekologicznej. Dzień ten ma uzmysławiać ludziom na całym świecie, że obowiązkiem każdego z nas jest ochrona środowiska naturalnego. Nasze codzienne decyzje, wybory i zachowania tworzą świat w jakim żyjemy.
7 czerwca w Zespole Szkół im Jana Pawła II odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klas VIII. Jej celem było zwrócenie uwagi, że każdy człowiek jest odpowiedzialny za Ziemię i tylko kształtowanie odpowiednich nawyków proekologicznych może w przyszłości przynieść zamierzony, pozytywny skutek.
Była to również sposobność do podsumowania całorocznej pracy Szkolnego Koła Ekologicznego i rozstrzygnięcia szkolnych konkursów ekologicznych. Uczniowie w naszej szkole rozwijają i kształtują nawyki ekologiczną przez cały rok. Zbieramy baterie we współpracy z organizacją aktywnej zbiórki baterii REBA; w tym roku zebraliśmy 19 pełnych pudełek i ponownie uzyskaliśmy tytuł Laureata. Połączyliśmy siły z mieszkańcami Brzózy Królewskiej i zebraliśmy 3 kontenery makulatury z przeznaczeniem na budowę studni w Afryce.
Uczniowie klas IV odwiedzili Ośrodek Hodowli Głuszca w Brzózie Królewskiej, gdzie dowiedzieli się jak trudnym jest proces przywracania gatunków do środowiska naturalnego.
Natomiast uczniowie klas III i IV przygotowywali w ramach Szkolnego Konkursu „Chrońmy przyrodę – prezentacja” prezentacje promujące różne formy ochrony przyrody, a uczniowie klas VII i VIII w ramach konkursu „Chrońmy przyrodę – plakat” przygotowywali plakaty promujące zachowania proekologiczne. Najlepsze prace konkursowe zostały nagrodzone.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Wyjazd do Nowej Sarzyny
3.06.2022 klasy 5a i 5b wybrały się do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Sarzynie na zajęcia edukacyjne w sali "OGNIK". W ramach zajęć strażacy prowadzili zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Rolą strażaków było między innymi wytłumaczenie dzieciom jak ustrzec się zatrucia tlenkiem węgla (czadem), jak należy dbać o prawidłową wentylację pomieszczeń, do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego oraz jak powinna przebiegać ewakuacja z miejsca objętego pożarem. Ponadto dzieci mogły nauczyć się jak skutecznie wezwać służby ratownicze czy udzielić pierwszej pomocy.
Święto Książki
„Raz ,dwa, trzy, czytaj i Ty!”
Pod takim hasłem w naszej szkole odbyła się akademia promująca czytelnictwo. Codzienne czytanie zaspokaja wiele potrzeb emocjonalnych, wspiera rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny dziecka. Jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowania. W czasie uroczystości złożono hołd lokalnemu poecie – dawnemu patronowi - Tadeuszowi Hollendrowi. Przy tablicy pamiątkowej, informującej o tamtych wydarzeniach, uczniowie złożyli kwiaty.
CUDOWNYCH RODZICÓW MAM...
Pod takim hasłem w dniu 1 czerwca 2022 r. odbyła się w murach naszej szkoły uroczystość związana z Dniem Rodziny. Uroczystość ta zapoczątkowała letni cykl imprez w Gminie Leżajsk.
Na początku p. Dyrektor M. Grabarz powitał przybyłych gości: Rodziców, p. Wójta K. Sobejkę, ks. Proboszcza E. Kołodzieja i Radnych Brzózy Królewskiej. Następnie głos zabrał p. Wójt, który złożył życzenia wszystkim rodzicom.
W końcu przyszedł czas na występy dzieci i młodzieży szkolnej. Były tańce, śpiewy, recytacje okraszone gromkimi brawami rodziców.
Uroczystość upłynęła w rodzinnej atmosferze pełnej radości i wzruszeń.
Szczytnym celem tego spotkania była akcja charytatywna - zbiórka pieniędzy na zakup wózka inwalidzkiego dla małego Oskarka.
Na koniec p. Dyrektor podziękował p. Wójtowi za wsparcie dla szkoły, a organizatorom za przygotowanie tej uroczystości.
Impreza ta, mimo że przeszła już do historii szkoły, na długo zapisze się w pamięci przybyłych gości.
I ja tam byłem... , a com zobaczył w zdjęciach uwieczniłem.
Zbiórka dla Oskara
Uczniowie naszej szkoły nigdy nie odmawiają pomocy, co niejednokrotnie udowodnili podczas szkolnych zbiórek środków finansowych i rzeczy materialnych. Ostatnio klasy piąte i czwarte przyłączyły się do zbiórki na zakup wózka specjalnego dla Oskara cierpiącego na otwartą przepuklinę oponowo-rdzeniową okolicy piersiowo–lędźwiowo–krzyżowej, niedowład kończyn, wodogłowie oraz stopę końsko–szpotawą. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalistycznego wózka, a jego zakup znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny.
Podczas zbliżającego się Pikniku Rodzinnego, dnia 1 czerwca 2022 r., będzie można zakupić przygotowaną przez Szkolne Koło Wolontariatu cegiełkę na ten szczyt cel. Po raz kolejny otwórzmy serca na krzywdę ludzką i wspomóżmy Oskara w zakupie potrzebnego sprzętu, który pozwoli mu zaczerpnąć choćby cząstkę otaczającego nas świata.
Dwudniowa wycieczka klas ósmych
19 i 20 maja 2022 r. uczniowie klas ósmych i kilku uczniów kl. 7A uczestniczyło w wycieczce do Oświęcimia, Częstochowy i Ojcowa. Pierwszego dnia uczniowie przeżyli prawdziwą lekcję historii podczas zwiedzania Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Dostarczyło im to ogromnych wrażeń, a nawet wzruszeń, przysporzyło wielu cennych refleksji nad losem człowieka znajdującego się pod okupacją innych narodów.
W godzinach popołudniowych uczniowie dotarli do Częstochowy. Po obiedzie udali się na adorację przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz Apel Jasnogórski. Modlili się o pomyślne zdanie egzaminów ósmoklasisty, godne przyjęcie daru Ducha Świętego podczas Sakramentu Bierzmowania oraz we własnych intencjach. Pochwały księży oraz przypadkowych osób modlących się w kaplicy potwierdzili, iż nasi uczniowie potrafią godnie reprezentować szkołę w chwilach zadumy i modlitwy.
Drugi dzień rozpoczął się wczesnym świtem o godzinie 600. Uczniowie uczestniczyli w obrzędzie Odsłonięcia Cudownego Obrazu oraz we Mszy Świętej odprawionej przez ks. Jana w ich imieniu. Po śniadaniu przejechali do Ojcowa. Tam poznali tajniki Jaskini Nietoperzowej, podziwiali stalaktyty, stalagmity i stalagnaty. Udało się nawet zobaczyć latające nietoperze oraz dostrzec drzemiące jeszcze w zakamarkach te małe ssaki. Uczniowie podziwiali wspaniałą architekturę Zamku w Pieskowej Skale oraz bogactwo świata przyrodniczego w Dolinie Prądnika.
Po obiedzie grupa udała się w drogę powrotną. Do Brzózy Królewskiej uczniowie dotarli pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia i zdobytą wiedzę. Spędzili dwa dni pod bacznym okiem p. Anny Rogala, p. Agnieszki Fleszar, p. Elżbiety Śliwa i ks. Jana Batora.
Lekcje niemieckiego z Bodil i Franzi
Uczniowie klas IV b i IV a w ramach realizacji projektu Deutsch Plus uczestniczyli w warsztatach online z języka niemieckiego.
„Aktywiści”, młode osoby pochodzące z Niemiec, prezentują uczniom niemiecką kulturę w formie warsztatów. Poprzez prezentację i interaktywną zabawę opowiadają o swoim życiu oraz o najbardziej aktualnym obrazie Niemiec.
23 marca uczniowie klas IV b i IV a spotkali się z aktywistką Bodil, która zabrała ich w „Eine kulinarische Reise durch Deutschland und Polen - Kulinarną podróż po Niemczech i Polsce”. Podczas spotkania uczniowie poznali słownictwo związane z jedzeniem i sporo ciekawostek na temat kuchni niemieckiej, a także opowiadali o swoich ulubionych potrawach.
11 maja odbyły się kolejne warsztaty, które poprowadziła dla nas Franziska. Tym razem uczniowie poznawali podczas interaktywnych zabaw nazwy zwierząt i kolorów, rozwiązywali quizy, opowiadali o swoich ulubionych zwierzakach.
Dziękujemy Goethe Institut za wspaniałe warsztaty ![]()
Dzień Matki
Wszystkim Mamom z okazji Ich święta, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wielu chwil przepełnionych radością i optymizmem.
Pragniemy przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za wszystko co zawdzięczają Wam Dzieci.
Życzymy, aby każdego dnia na Waszych twarzach gościł uśmiech, a miłość, którą obdarowujecie Swoje Dzieci wracała do Was przez cały czas, tak aby Dzień Mamy trwał cały rok.
Konkurs „Ignacy Łukasiewicz – życie, miejsca, wynalazki”
Z okazji roku Ignacego Łukasiewicza uczniowie klas 7 i 8 poznali na lekcjach chemii postać naszego rodaka i zostali zachęceni do pogłębiania wiedzy o jego życiu i zasługach. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez I Liceum w Nowej Sarzynie. Konkurs pt. „Ignacy Łukasiewicz – życie, miejsca, wynalazki” cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów, a troje spośród nich zostało wyróżnionych i nagrodzonych, tj.: Alicja Stopyra, Jagoda Marzęciak, Adrian Buszta.







