Dzień 1 września 2017 roku zapisze się na stałe w kartach historii naszej szkoły, gdyż w tym dniu odbyło się otarcie nowego budynku wielofunkcyjnego, w którego skład wchodzi przedszkole, żłobek oraz biblioteka. Uroczystość zapoczątkowała msza święta pod przewodnictwem biskupa Stanisława Jamrozka.
Potem już w murach szkoły gości przywitał dyrektor Marian Grabarz, przybliżył historię powstania nowego budynku i podziękował panu wójtowi Krzysztofowi Sobejko za ogromne wsparcie. Następnym etapem uroczystości była bardzo ciekawa i prezentująca różnorodne talenty część artystyczna przygotowana przez dzieci i młodzież naszego Zespołu Szkół. Po niej głos zabrali znamienici goście, którzy swoją obecnością uświetnili uroczystość. Po przemowach nastąpił moment przejścia pod nowo wybudowany obiekt i uroczyste przecięcie wstęgi przez Jego Ekscelencję Biskupa Stanisława Jamrozka, księdza proboszcza Edwarda Kołodzieja, pana posła Jerzego Paula, pana posła Kazimierza Gołojucha, wicewojewodę Piotra Pilcha, pana wójta Krzysztofa Sobejko, panią Jolantę Niedźwiedzką- przedstawicielkę Kuratorium Oświaty, pana dyrektora Mariana Grabarza, dyrektor żłobka Danutę Baj, dyrektor biblioteki Krystynę Niemczyk, radnych gminy Leżajsk: Kazimierza Krawca, Stanisława Zygmunta, Zofię Woś, Czesława Szczęcha, Dominka Rupa. Nowy budynek został oficjalnie otwarty, a w niebo pofrunęło dziesiątki baloników z informacją dla świata o tym co się wydarzyło. Przedszkole pobłogosławił biskup Stanisław Jamrozek. Kolorowe wnętrze placówki zwiedzali zaproszeni goście, rodzice i ich pociechy.
O otwarciu przedszkola ze żłobkiem i biblioteką, dały też znać lokalne media, TVP Rzeszów

